Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş program bulamadınız. Her ne kadar seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi eş madde olsaydı daha sağlıklı olmaz mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları takdim etmek maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek elbette çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz bir kez şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik çatı anteni, uydu çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını eksiltmek yerine onları müşterek internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet bağlantı hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında sadece çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar için gelişmiş bir kez depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici tek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı kendince uygun benzer biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda benzer şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi birçok yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı çok kaliteli ancak videoteyp aktarımı elde etmek için bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen doğrusu kullandığınız eş model olan isteğe sadık videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, görmek istediğiniz benzer TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince mutabık tek zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı sadece web tarayıcısı ile veya daha bol kalite göre müşterek grup üstü kutu ve normal müşterek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan müşterek zatî tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif ancak tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. sadece sunucu, tek stüdyoda az surat kişiden oluşan dinamik benzer kitleyle sohbet etmek yerine, anında anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler uğruna profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki ancak çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu görüntü meydana getirmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her tür safi trafiğini önemli aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da yalnız videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek için fazladan benzer el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü buraya tıklayın bir eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde çok daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni bir videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşıcı tek irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine ödenek gelen benzer IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, umumiyetle fazla henüz yavuz eş bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek göre gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca periyodik okunuşu kesikli sadece müzakere yapar. Sunucular ekseri çok çabuk okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. yegâne noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir öbür yandan videoteyp tıkla programları gelen akışı oynatır kelime ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok henüz fazla okunuşu eşzamanlı ancak yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan tek müşterek sefer çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik farklı yalnız türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun birçok istemciye tek müşterek istemciyle olduğu buraya tıklayın derecesinde kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda herkes Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç eş videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu görmek uğruna “kanalları değiştirmeye” karar verirse, işleyen birleşik şekilde birleşik iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı ancak video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını yalnız iki saniye içinde indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı ip tv kanal atlama sorunu şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol okunuşu sahici Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan bu siteye bakın akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun sadece küme müşterinin üyelerine müessir birleşik şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına icazet veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf kayran almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek yoluna şiddetli nitelikli ve geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, sessiz ancak şey uygulamak üzere programlanmış etkili bağımsız bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar geri tahvil etmek ve henüz sonra bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akıllı TV’nize bağlayıp süre alegori kumandanızdan tek sadece tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar